Odjazdowy Bibliotekarz – przyłącz się!

Plakat zapowiadający rajd Odjazdowy bibliotekarz 8 lipca 2023 rokuStart rajdu: 8 lipca 2023 r.

Zbiórka: 9:30

Startujemy o godz. 10:00

Miejsce startu: Plac przy fontannie

Miejsce mety: Biwak w Skałbanii

Zapisy: Biblioteka w Łazach

Telefon: 32 67 29 446

Uczestnicy Rajdu zbierają się o godz. 9:30 na Placu przy fontannie w Łazach. Po zapoznaniu się z Regulaminem Rajdu, podpisaniu listy obecności, rozdaniu chorągiewek i innych gadżetów oraz przeprowadzeniu akcji bookcrossingowej wśród mieszkańców Łaz wyruszymy o godz. 11.00 ul. Juliana Tuwima. Skręcimy w prawo w ul. Projektowaną, by skręcić w lewo w ul. Daszyńskiego, kierując się w stronę ul. Głazówka. Następnie skręcimy w lewo i pojedziemy w stronę Słotwiny drogą przez las, po czym skręcimy w prawo i ul. Kolejową w Niegowonicach dojedziemy na krótki odpoczynek do punktu postojowo- wypoczynkowego. Z tego miejsca dojedziemy do skrzyżowania drogi wojewódzkiej Dąbrowa Górnicza – Ogrodzieniec. Jadąc ul. Sportową, skręcimy w lewo w ul. Błędowską, a następnie w prawo w ul. Chechelską. Przez Jeziorowice dojedziemy do Błojca. Zatrzymamy się przy Pomniku Poległych Partyzantów z 1944 r. i straconych mieszkańców przysiółka, oddając hołd – zapalimy znicz. Z tego miejsca szlakiem Partyzantów Ziemi Olkuskiej dojedziemy do sołectwa Skałbania. Po drodze zatrzymamy się przy źródełku św. Jana Nepomucena. Stamtąd dotrzemy do biwaku w Sołectwie Skałbania, gdzie znajduje się meta tegorocznego rajdu. Tam planujemy atrakcje: ognisko, pieczenie kiełbasek, loterię fantową, konkursy.

REGULAMIN RAJDU
Deklaracja uczestnictwa – uczestnik pełnoletni