Makramowe sploty z Urszulą Religą – relacja z warsztatów

Uczestniczki klubu kreatywnych kobiet ze swoimi makramami pozujące na tle plansz wystawySerwetki, bieżniki, zazdrostki, ozdoby świąteczne, łapacze snów wykonane szydełkiem oraz kocyki, czapeczki, szaliki wydziergane na drutach to było i jest nadal aktualne – robimy to nadal. Jednak Kobiety Kreatywne szukają wciąż nowych inspiracji do działania. Tym razem powstał pomysł rozpoczęcia przygody ze splotami niezbędnymi do wykonania makramy i zrealizowałyśmy go w lipcu. Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu Pani Urszuli Religii, która zdecydowała się podjąć dość trudnego zadania nauczenia nas podstawowych splotów niezbędnych do wykonania makramy.
4 lipca 2023 roku odbyło się pierwsze spotkanie i zarazem efektywne nauczanie. Nie możemy powiedzieć, że było to proste, ale z czasem pod kierunkiem Pani Urszuli i wsparciu Pani Laury widać było efekty nauki. Podczas kolejnego wtorku ćwiczyłyśmy wiązania prawo- i lewoskrętne, które bardzo efektownie prezentują się  na makramie. Z pewnością wykorzystamy je przy tworzeniu indywidualnych projektów makramy, które będą zdobiły nasze otoczenie. Pani Urszuli serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc w dążeniu do realizacji naszych pomysłów i cierpliwość. Mamy nadzieję, że makramy, które zaplanowały wykonać klubowiczki, będą nagrodą za świetnie wykonaną pracę.