Odjazdowy bibliotekarz – relacja z rajdu

Uczestnicy rajdu rowerowego odjazdowy bibliotekarz 2023 - grupowe zdjęcie

Misja rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz” zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Łazach zakończona powodzeniem! I wiecie jak było? Odjazdowo! Pełne słońce, ponad 80 kapitalnych uczestników, duuużo pomarańczowego koloru i różnych rowerów, radość, aktywność i dobra zabawa – tak w kilku słowach opowiadamy o tym, co wydarzyło się 8 lipca. To już 10 edycja rajdu, który każdego roku staje się świetną okazją do integracji lokalnej i regionalnej.

Chwilę po 10:00 grono małych i dużych uczestników w asyście policjantów z Komisariatu Policji w Łazach oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu wyruszyło spod łazowskiej fontanny, by ulicami Daszyńskiego i Głazówka skierować się ku Słotwinie i ulicy Kolejowej, aby po krótkim postoju ruszyć ulicą Sportową w Niegowonicach i następnie Chechelską dojechać do mety – biwaku w Skałbanii. Tam odbyły się przygotowane przez bibliotekarzy atrakcje: wspólne ognisko, konkursy sprawnościowe i logiczne oraz loteria. Okazało się, że słońce, zamiast zmęczyć, dodało wszystkim uczestnikom rajdu energii. Wykazywali się sprytem, gibkością, refleksem, wiedzą i pomysłowością, startując w konkurencjach grupowych i indywidualnych. Czy łowiliście kiedyś piłeczki rynną albo „atakowaliście” packą na muchy rowerowe części na czas? Jeśli nie, już powinniście szykować się na przyszłoroczną edycję. Dowiedzieliśmy się także, że niejeden z uczestników potrafi doskonale lać wodę i wie kiedy wynaleziono pierwszy rower oraz colę. Loteria wprawiła uczestników rowerowej wycieczki w dobry nastrój, który towarzyszył przez całą drogę powrotną.

Odjazdowy Bibliotekarz udał się fantastycznie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Bez Was nie byłoby tak jak było – dołożyliście przysłowiowe „cegiełki” w postaci pozytywnej energii i z uśmiechem jechaliście do tegorocznej mety.
Jak wiecie, bezpieczeństwo to podstawa, dlatego szczególnie dziękujemy za zabezpieczenie trasy rajdu policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu i Komisariatu Policji w Łazach. Dziękujemy też Parkowi Wodnemu Jura za bilety wstępu na basen, które były nagrodami w konkurencjach (woda latem to jest to) i Wydziałowi Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach za kilka fantów na loterię. Do zobaczenia na pomarańczowym bibliotecznym rajdzie za rok!

Skip to content