Książki z bajką na ratunek z Alicją Ungeheuer-Gołąb: relacja ze spotkania

Książka z bajką na ratunek - bibliotekarki malujące wspólne może na czarnej fizelinieW Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach rozpoczął się proces realizacji zadania „Emocje mają moc – cykl edukacyjnych spotkań warsztatowych dla dzieci w wieku 4-6 lat i ich rodzin” w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2023”.
Działanie rozpoczęło szkolenie dla bibliotekarzy oparte na działaniu warsztatowym „Ekspresywna praca z tekstem literackim we wspomaganiu efektywnego procesu dydaktyczno-wychowawczego”. Poprowadziła je Alicja Ungeheuer-Gołąb – specjalistka z zakresu biblioterapii.
Pani Alicja jest doktor habilitowaną nauk humanistycznych z zakresu literaturoznawstwa w specjalności literatura dla dzieci i młodzieży. Prowadzi badania nad literaturą dziecięcą. Jest twórczynią metody ekspresywnego wykonania utworów poetyckich. Prowadzi warsztaty z zakresu biblioterapii i pracy z utworem literackim z elementami teatralizacji, dramy i ekspresji ciała. W takich zajęciach wzięli udział bibliotekarze Biblioteki w Łazach, wzbogacając swój warsztat o nowe umiejętności pracy z dziećmi i bajką, aby jak najskuteczniej animować kulturę i efektywnie działać na korzyść małego odbiorcy w dalszej części projektu. W jego trakcie poszerzyli wiedzę o sprawnym łączeniu działań warsztatowych z różnego rodzaju formami literackim, dowiedzieli się czego unikać, pracując z przedszkolakami i na co zwracać szczególną uwagę, by proces dydaktyczny był efektywny.
To pierwszy punkt projektu, dedykowanego dzieciom w wieku 4-6 lat, który pozwoli odpowiednio przygotować i dostosować scenariusze i planowane na jesień tego roku warsztaty „Bajka na ratunek”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

Logo MKiDN

 

Skip to content