Wystawa fotografii Jerzego Kleszcza “Duch sportu” – zapowiedź

Plakat zapowiadający wystawę fotografii Jerzego Kleszcza duch sportuZapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Jerzego Kleszcza „Duch sportu”, który odbędzie się 28 września 2023 r. o godzinie 17:00 w budynku KTS przy ul. Spółdzielczej 2 w Łazach.

Wystawa poprzednio prezentowana była w 2019 roku w Łodzi na targach Foto – Film – Video, a w 2021 roku w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Jej autor przez wiele lat był fotoreporterem sportowym. Pracował m.in. w „Sporcie” , „Przeglądzie Sportowym”, agencjach fotograficznych „Panorama” i „Newspix”. Uczestniczył zawodowo w trzech zimowych Igrzyskach Olimpijskich: Salt Lake City 2002, Turyn 2006, Vancouver 2010, w ponad 200 zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, w pięciu Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym oraz w tysiącach meczów i zawodów sportowych. Jest laureatem 1. i 2. nagrody Grand Press Photo w kategorii sport w 2006 roku, członkiem ZPAF Okręgu Śląskiego i Honorowym członkiem Jurassic Photo Team oraz Stowarzyszenia Fotoreporterów. 

Wystawa, na którą złożyły się emocjonujące fotografie wielu dyscyplin sportowych dostępna będzie do 30 listopada 2023 roku.
Zapraszamy!

Skip to content