Do zaczytania jeden krok – o akcji walentynkowej

Uczestniczka walentynkowej akcji prezentująca książkę wybraną w ciemno14 lutego w Bibliotece Publicznej w Łazach po raz kolejny obchodziliśmy święto zakochanych… w czytaniu! W tym dniu o wyborze lektury zdecydował los – czytelnicy książki wybierali w ciemno.
Za nami już szósta edycja randkowania z książką. Walentynki w Bibliotece Publicznej w Łazach to jedyny taki dzień w roku, w którym czytelnicy książki wypożyczają w ciemno. Nie sugerując się rekomendacjami bibliotekarza, wyglądem okładki, brzmieniem tytułu, ani nazwiskiem autora czytelnicy zabierają do domu tajemniczo zapakowane egzemplarze, z którymi mogą spędzić popołudnie, wieczór, a może nawet całą noc! Tradycyjne i w nowoczesnej odsłonie romanse, mroczne i tętniące akcją kryminały, niesamowite kosmiczne opowieści, horrory, wartkie powieści przygodowe, historyczne i te z życia wzięte – obyczajowe, a może coś na wesoło lub popularyzującego naukę – bibliotekarze przygotowując walentynkową ofertę, zorganizowali zestawy różnorodnych tematycznie i gatunkowo książek. Dodatkowo za pomocą specjalnych dekoracji stworzyli w Wypożyczalni dla dorosłych klimat iście romantyczny. Czy wybory literackie dokonane „w ciemno” okazały się trafione?
Akcja „Randka z książką” ma na celu promocję czytelnictwa i biblioteki, zwrócenie czytelniczej uwagi na najnowsze pozycje rynku wydawniczego, ale przede wszystkim skierowanie uwagi czytelnika na książki tematycznie odbiegające od przyjętych dotąd indywidualnych preferencji, a także zachęcenie go do sięgnięcia po „coś innego” niż dotychczas. I trzeba przyznać, że „coś w tej akcji jest”, bo każda kolejna odsłona „Randki z książką” wzbudza wiele pozytywnych reakcji i uśmiechów, przyciągając coraz więcej fanów, którzy na przygodę z tajemniczym egzemplarzem czekają cały rok. Mamy nadzieję, że wybór w ciemno pozytywnie wpłynął na poszerzenie gustów czytelniczych i pogłębił miłość do książek.

Skip to content