Przyłapani na czytaniu – relacja z akcji

Przyłapani na czytaniu - zwycięzca akcji z dyplomemJak pisała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zgodnie z tą myślą w minionym roku działał Oddział dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach.

Od maja do grudnia 2023 roku dla młodych czytelników  zorganizował akcję czytelniczą pod hasłem „Przyłapani na czytaniu – mini wyzwanie czytelnicze”. Czytelnicy biorący udział w akcji mieli za zadanie wypożyczyć i przeczytać książki, których tytuł, temat lub okładka spełniała 1 z 40 kryteriów zapisanych na „Karcie kryteriów wyzwania” przez bibliotekarki. Przeczytane książki należało na niej zaznaczyć, by później przyjść do Biblioteki i otrzymać od pracownic biblioteki pieczątkę potwierdzającą realizację zadania. Do czytania w nieszablonowy sposób przystąpiło 35 czytelników, którzy w sumie przeczytali 420 książek. Wylosowanym zwycięzcą został Szymon Gałka. Gratulujemy!