Czytelnicy na start! – relacja z XXI edycji konkursu Wszystkie dzieci pięknie czytają

Uczestnicy konkursu wszystkie dzieci pieknie czytają wraz z nauczycielami i jury11 kwietnia w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbył się XXI finał miejsko-gminnego konkursu czytelniczego „Wszystkie dzieci pięknie czytają” organizowanego we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 w Łazach.
Wzięli w nim udział trzecioklasiści wyłonieni w eliminacjach szkolnych w szkołach podstawowych z terenu miasta i gminy Łazy.
W trakcie finału trzecioklasiści głośno czytali wybrane przez siebie teksty, wśród których królowały fragmenty „Detektywa Pozytywki”, a następnie przygotowane przez organizatorów opowiadanie na motywach baśni „Sobotnia Góra” Romana Zmorskiego i udzielali pisemnych odpowiedzi na pytania związane z treścią tekstu.
Ich umiejętności – płynność czytania, tempo, wyrazistość i trafność interpretacji oceniało Jury w składzie: Bogusława Serzysko, Justyna Jagiełło i Małgorzata Poskrobko.

Komisja wyłoniła zwycięzców konkursu:
– I miejsce Miłosz Tync – Szkoła Podstawowa w Niegowonicach, opiekun Jolanta Pater,
– II miejsce Oliwier Ćwięk – Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach, opiekun Katarzyna Pietrakowska,
– III miejsce Mikołaj Wnuk – Szkoła Podstawowa nr 1 w Łazach, opiekun Monika Omielska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Bibliotekę i Wydział Rozwoju i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Łazach.

Skip to content