Słów kilka o wernisażu wystawy fotografii Grzegorza Maciąga Jorcajty

Autor wystawy z mikrofonem w ręku12 kwietnia w Galerii KTS w Łazach odbył się wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Maciąga pt. JORCAJTY, zrealizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Łazach. W jego trakcie autor podzielił się historią kilku lat spędzanych w Lelowie, by dokumentować jorcajt Dawida Bidermana, pokazując to wydarzenie “od kuchni”, własną wrażliwością.
Wystawę możecie Państwo odwiedzać do 10 maja (Galeria KTS, ul. Spółdzielcza 2, Łazy)

 
Co na Was czeka?
Grzegorz Maciąg mówi o swojej twórczości: „Jako fotograf staram się ukazywać indywidualność, emocje i historie za pomocą swoich prac… staram się odkrywać ścieżki niewydeptane przez tłumy, poszukuję innych dróg”. Właśnie taką zaklętą w obrazach drogą dzieli się „Jorcajtami”.
 
Skutecznie prowadzi czarno-białą ścieżką w kierunku innej kultury. Zatrzymując się przed pierwszą fotografią, widz chłonie nie tylko okiem, ale i innymi zmysłami, zbliżając się do osób, miejsca i emocji, docenia wagę chwili. Pewnie wychodzi na spotkanie z człowiekiem i światem, którego prawdopodobnie nie zna, ale jest daleki od pewności czy to, co widzi, to wierne opisywanie rzeczywistości przez autora fotografii, czy opowiadanie przez niego o swoim spojrzeniu na świat. I w tym cała magia!
Wyjątkowa narracja, która daje pewność co do uważności fotografa na to, co obserwuje, patrząc przez obiektyw… Czerń i biel, która niesie pełną paletę barw i pozwala czuć emocje postaci, drganie powietrza, aurę momentu… Gra świateł i cieni, która odkrywa tajemnice… Surowość, która niesie powagę i dostojność – niepowtarzalny klimat, zapadający w pamięć…
To wszystko czeka na odwiedzających wystawę Grzegorza Maciąga, którego uważność na szczegół i szacunek do możliwości patrzenia na świat pozwalają wędrować od fotografii do fotografii i zatracać się w tej wędrówce.
Serdecznie zapraszamy!
Skip to content