“Słodki sekret”

logo słodki sekret
Niezmiernie miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach otrzymała dofinansowanie na zadanie pn. Słodki sekret. Projekt  realizowany będzie w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki 2019”.

Projekt „Słodki sekret” kierujemy do uczniów szkół podstawowych, osób dorosłych, w wieku 60+ i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jego głównym celem jest promowanie czytelnictwa literatury popularnonaukowej, budowanie i utrwalanie nawyków uczestnictwa w kulturze oraz rozwoju intelektualnego. Przyczyni się on do tego, by nasza biblioteka była kojarzona z
książką, dbaniem o środowisko i byciem „eko”. Zadanie obejmie cykl przyrodniczych warsztatów edukacyjnych „Skrzydlaci przyjaciele”, który wzmocni świadomość społeczną w zakresie relacji pomiędzy pszczołowatymi a bioróżnorodnością. Przy okazji pozwoli przedstawić ich uczestnikom interesujące pozycje literatury popularnonaukowej związane z tematyką pszczół i ekologii, mobilizując do rozwijania zainteresowań poprzez zgłębianie fachowej literatury. W maju zorganizujemy też wykład dla dorosłych „Ogród przyjazny owadom”, zachęcający do realnego działania na rzecz pszczołowatych.

Serdecznie zapraszamy!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”
mkidn_01_cmyk

Skip to content