Cudeńka z gliny
W ferie zimowe w bibliotece odbyły się warsztaty lepienia z gliny dla dzieci pod kierunkiem Anny Jach. W warsztatach tych wzięło udział ponad 30 dzieci.

Zanim przystąpiono do pracy pani Ania pokazała w jaki sposób należy wyrobić glinę, aby była gotowa do tworzenia różnych przedmiotów. Wszyscy bardzo energicznie przystąpili do obróbki materiału, wkrótce zaczęły powstawać małe miseczki, cukierniczki z przykrywką, serduszka, aniołki, elementy ozdobne, a nawet sztućce. Pani Ania bacznie obserwowała pracę uczestników warsztatów dzieliła się swoją wiedzą i umiejętnościami. Zwracała szczególną uwagę na wyrównanie powierzchni oraz pokazywała jak prawidłowo łączyć poszczególne elementy wyrobu, aby podczas procesu wypalania nie oddzieliły się od całości. Pokazywała w jaki sposób można zdobić prace wykorzystując np. pieczątki, patyczki i inne elementy. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w wykonanie swoich prac. Po zajęciach, każdy uczestnik w charakterystyczny sposób zaznaczał swój wyrób, aby po procesie wypalania mógł łatwo go odszukać.

Kolejny raz uczestnicy warsztatów spotkali się w dniu 14 lutego, kiedy pani Ania przywiozła gotowe wypalone prace. Każdy uczestnik otrzymał swój wyrób na pamiątkę. Widać było ogromną radość i zadowolenie wśród uczestników ze swoich prac.

Pani Anna Jach jest mieszkanką Łaz – prowadzi Galerię Rzeczy Niezwykłych, w której każdy może znaleźć artykuły dekoracyjne do domu i ogrodu, niebanalne przedmioty artystyczne. W Galerii przy ul. Piłsudskiego 11 w Zawierciu można również złożyć indywidualne zamówienie na przedmioty z gliny.

Uczestnicy warsztatów i bibliotekarze serdecznie dziękują pani Annie Jach za przeprowadzenie warsztatów, poświęcony czas i za kultywowanie tradycji lepienia z gliny wśród najmłodszych.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content