“Szeroko” – warsztaty dla miłośników fotografii

Łazowscy gimnazjaliści kolejny raz skorzystali z ciekawej formy zajęć, które prowadzili fotograficy ze Stowarzyszenia Jurassic Photo Team z Zawiercia. 27 kwietnia w Bibliotece w Łazach odbyły się warsztaty pt. „Szeroko”, głównym tematem była fotografia krajobrazowa.
Warsztaty podzielone były na dwie części: merytoryczną i praktyczną. 

 

Wiele tajników na temat fotografii krajobrazu i panoramy przekazali uczestnikom prowadzący. Po demonstracji sprzętu i części merytorycznej wszyscy udali się do pobliskiego parku by przystąpić do części praktycznej. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać swoim aparatem serię zdjęć krajobrazu i zdjęcia panoramiczne. Podczas warsztatów młodzież pracowała również na sprzęcie firmy Canon w systemie „EOS”. Wykorzystano obiektywy:

AF-14 mm f/2.8 L II USM

AF-15 mm fisheye f/2.8 USM

AF-16 -35mm f/2.8 L II USM

Korzystano również z filtrów UV, polaryzacyjnych oraz połówkowych.  Prowadzący zwracali szczególną uwagę na ekspozycję. Ustawienie przesłony i czasu zwracając uwagę na ISO. Wszystko po to by efektem było dobrej jakości zdjęcie panoramiczne.   Warsztaty ciekawe, kształcące, atmosfera wspaniała było naprawdę „SZEROKO”.

Warsztatom towarzyszyła wystawa fotograficzna pt. „Góry Stołowe” Sławomira Smolenia, którą można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki do 31 maja 2012 roku.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content