Biblioteka pełna wrażeń

W piątek, 11 maja w Bibliotece w Łazach rozpoczął się wieczór pełen wrażeń.
Inspiracją dla organizatorów imprezy stały się przypadające w br. obchody Roku Janusza Korczaka.
Z tej okazji w ciekawy i zabawny sposób połączono ideę korczakowską z lokalną tradycją.

 

Tuż przed godz. 19.00 zgromadziła się 22 osobowa grupa dzieci podekscytowanych wizją spędzenia wieczoru w zamkniętej bibliotece. Atrakcji nie było końca: degustacja miodu, głośne czytanie, rozwiązywanie zagadek, krzyżówki, układanie puzzli. Niespodzianką wieczoru były występy zaproszonych gości. Pszczelarz opowiadał o życiu pszczół i funkcjonowaniu pszczelego królestwa, a około godziny 21.00 pojawił się Król Maciuś I, który przytoczył dzieciom historię swojego wstąpienia na tron.


W przerwie był czas na poczęstunek. Na uczestników wieczornej zabawy integracyjnej czekała pyszna pizza, zapiekanki oraz napoje. Wszystkie dzieci za aktywny udział we wszystkich konkurencjach zostały nagrodzone upominkami, a około godz. 22.00 po swoje pociech zaczęli przychodzić rodzice. Na buziach wszystkich rysował się szczery uśmiech i zadowolenie.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach składa serdeczne podziękowania Panu Grzegorzowi Kowalikowi, radnemu Rady Miejskiej w Łazach oraz firmie „Virtu” z Zawiercia za przygotowanie poczęstunku dla uczestników Nocy Bibliotek.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content