“Jest taka historia – opowieść o Januszu Korczaku”

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej do Łaz na spotkanie autorskie przyjechała pisarka Beata Ostrowicka. Spotkanie odbyło się dnia 18 maja br. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, uczestnikami byli uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej Nr 3 i Zespołu Szkół Nr 1 w Łazach oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Spotkanie poświęcone było życiu i twórczości Janusza Korczaka, rok 2012 uchwałą Sejmu został ustanowiony rokiem Janusza Korczaka.

W pierwszej części spotkania Beata Ostrowicka opowiedziała słuchaczom, jak doszło do napisania książki o Januszu Korczaku, przybliżyła postać Panadoktora, który całe swoje życie poświęcił dzieciom walcząc o ich prawa. Opowiedziała o wychowankach warszawskiego Domu Sierot, w którym pracował Janusz Korczak. Czytane na głos fragmenty książki wzbudziły spore zainteresowanie słuchaczy, których wyraźnie zaciekawiło życie ich rówieśników, z reguły niełatwe, pełne smutków i wyrzeczeń, jednak mimo wszystko obfitujące w zwykłe dziecięce radości. Uczestnicy spotkania wykazali się bardzo dużą wiedzą w udzielaniu odpowiedzi na pytania zadawane przez pisarkę.

W drugiej części spotkania autorka opowiedziała o sobie, o swojej pracy i bohaterach swoich książek. Autorka okazała się osobą bardzo ciepłą i kontaktową, a samo spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Po spotkaniu młodzież miała możliwość zdobycia autografu i dedykacji w zakupionych książkach oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia z pisarką.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content