Spotkanie z Marią Czubaszek

maria_czubaszek_1

maria_czubaszek_2 maria_czubaszek_3

 

 

 

 

 

 

Na zaproszenie Biblioteki i Dyskusyjnego Klubu Książki w ramach spotkań autorskich gościliśmy bohaterkę publikacji będącej zapisem rozmowy z Arturem Andrusem „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”.

Pani Maria i jej rozmówca to wybitne osobowości polskiej sceny kabaretowej. We wspomnieniach pełnych przewrotnych anegdot przewija się plejada sławnych ludzi: Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Stefania Grodzieńska, Bohdan Łazuka, redaktorzy, politycy, ludzie znani z mediów, których wszystkich nazwisk nie sposób wymienić. Dopełnieniem rozmów są fragmenty satyrycznej twórczości Marii Czubaszek oraz ilustracje Wojciecha Karolaka.

maria_czubaszek_4 maria_czubaszek_5 maria_czubaszek_6

 

 

 

 

 

Pani Maria jest pisarką i satyrykiem, autorką tekstów piosenek, scenarzystką, felietonistką i dziennikarką. Wykształcenie filologiczne i dziennikarskie doskonale łączy z wrodzonymi zdolnościami aktorskimi i bywa często autorką i gościem audycji radiowych i programów telewizyjnych.

Przyjmuje zaproszenia na spotkania autorskie i mimo trudów podróżowania doskonale bawi publiczność. Powiedziała na zakończenie, iż szczególnie ceni sobie spotkania w bibliotekach, gdzie jest postrzegana przede wszystkim jako pisarka, autorka tekstów piosenek, słuchowisk radiowych i scenariuszy.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content