Spotkania profilaktyczne w bibliotece

Policjanci w towarzystwie młodzieży podczas spotkania profilaktycznego„Nowe Narkotyki Nowe zagrożenia” – to nazwa wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej, której celem jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych (w szczególności nowych narkotyków) i alkoholu przez osoby młode. W Bibliotece Publicznej w Łazach odbyły się 3 spotkania profilaktyczne pod hasłem „Nowe narkotyki – Nowe zagrożenia” dla uczniów szkół podstawowych, które poprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Łazach i pracownica Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu Pani Katarzyna Domagała.
Uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach wysłuchali prelekcje o nowych substancjach psychoaktywnych, dopalaczach i alkoholu, które zaburzają działanie ośrodkowego układu nerwowego, mogą prowadzić do nieodwracalnych skutków zdrowotnych, a nawet doprowadzić do śmierci. Młodzi uczestnicy poszczególnych spotkań mieli też możliwość przetestowania narkogogli i alkogogli oraz zobaczyć jak zmienia się percepcja po zażyciu narkotyków czy po wypiciu alkoholu. Z prowadzącymi omówili również konsekwencje zdrowotne i społeczne uzależnień.